Blog

Tworzenie ściany marzeń za pomocą korka

Podczas urządzania domu czy mieszkania często do głowy przychodzi mnóstwo wspaniałych wizji. Celem nadrzędnym jest stworzenie takiej aranżacji, by nadawała wnętrzu niecodziennego charakteru, a przy tym była niezwykle oryginalna. Gotowe szablony czy tapety nie są już modne. Dlatego coraz więcej osób stawia na ekologię, sięgając po naturalny korek.
romby

Elastyczność korka

Ozdoby, które możemy wykonać z korka naturalnego, są niezwykle oryginalne. Surowiec daje bowiem możliwość stworzenia niesamowitych wzorów, które z pewnością będą niepowtarzalne. Wszystko to dzięki doskonałej elastyczności, jaka cechuje ten materiał. To zaledwie kropla w morzu właściwości, które posiada surowiec.
Poza elastycznością i sprężystością korek jest bardzo przyjemny i ciepły w dotyku oraz odporny na wodę, wilgoć i ścieranie. Korek ścienny niezwykle korzystnie działa także na mikroklimat pomieszczenia, jest dobrym izolatorem, a na dodatek nie przyciąga kurzu ani nie uczula. Wykorzystanie surowca jest więc w pełni uzasadnione jego cennymi zaletami.

Możliwości, jakie daje korek naturalny

Korek naturalny może mieć wiele zastosowań. Podczas aranżacji wnętrza dobrze sprawdzą się na przykład samoprzylepne rolki korkowe lub cienkie arkusze korkowe, z których jesteśmy w stanie stworzyć niemal wszystko. Wystarczy naszkicować na arkuszu dowolny rysunek, po czym starannie go wyciąć. Na koniec korek przykleja się do ściany zgodnie z wcześniejszym zamysłem.
W ten sposób można stworzyć ścianę marzeń, która będzie zachwycała każdego gościa. Korkowa powierzchnia ściany jest ogromną zaletą, ponieważ jakiekolwiek zabrudzenie można wytrzeć wilgotną szmatką. Korek samoprzylepny jest świetną alternatywą dekoracyjną i w dodatku w pełni ekologiczną. Materiały samoprzylepne, w tym rolki korkowe i arkusze korkowe, można znaleźć na stronie: https://korkrollen.de/.
plyty

Korek ścienny – rodzaje

Pod hasłem korek ścienny, znaleźć można kilka różnych produktów, wykonanych na bazie tego drogocennego surowca. Wśród nich znajdują się arkusze korkowe, korek samoprzylepny, tablice korkowe, rolki korkowe, a nawet korek gumowy. Każdy z produktów (prócz gotowych tablic) można dowolnie formować, aranżując bardzo indywidualne wnętrza.
Korek naturalny niewątpliwie jest jednym z najlepszych materiałów dekoracyjnych. Na dodatek jego obecność podnosi rangę pomieszczenia oraz wpływa na dobre samopoczucie domowników. Dlatego warto „odświeżyć” wnętrze swojego domu lub mieszkania inwestując w naturalny korek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *