Blog

Ośrodek Zacisze dla mego taty

Mój ojciec jest w wieku 79 wiosen wiec jest mu ciężko przeprowadzać sporo rutynowych obowiązków. Dokuczały mu stopy, stąd nie zdołał samodzielnie spacerować a w wyniku tego był zmuszony używać balkonika. W dodatku doszły bóle artretyczne dlatego musieliśmy niemal każdego dnia go odwiedzać. Niestety sporo haruję zatem nie mogę wziąć urlopu. Niemało czasu dyskutowaliśmy z mężem na temat, jakim sposobem pielęgnować mojego tatę. Nareszcie spostrzegliśmy online stronę www zakładu opiekuńczo-leczniczego. Zdecydowałam, iż nawiąże kontakt z właścicielem domu dla seniorów.

seniorzy i laptop
Oznajmiono mi, iż w wyniku współpracy z Narodowym Funduszem pacjenci mają szansę kwaterować w zakładzie opieki za darmo. Prócz tego zakład opiekuńczy Podkarpacie demonstrował niemało udogodnień, które miały dopisywać osobom niepełnosprawnym. Pomyślałam, iż może to być właściwe założenie, wskutek tego zajęłam lokum dla mojego tatusia. Powinien przeprowadzić się za niecały miesiąc wobec tego musiałam z nim wszelkie okoliczności omówić.
staruszki

Zalety przebywania w zakładzie Zacisze

Zakład Zacisze usytuowany jest na Podkarpaciu w pobliżu kompleksów leśnych. Dzięki sąsiedztwa natury pacjenci mają szansę przechadzać się na udane wyprawy. Poza tym niemal każdy apartament zaopatrzony jest w specjalistyczne łóżka. Fachowa kadra sprawuję opiekę nad pacjentami. Ponadto mają sposobność przychodzić na zabiegi medyczne natomiast pacjenci posiadający problemy z poruszaniem przychodzą na specjalną kurację. Siostry w ośrodku okazały się być niesłychanie uprzejme oraz życzliwe. Kiedy zajechaliśmy do zakładu oprowadziły mnie po zakładzie. Spożyliśmy dobry obiad, a później nasz tatuś mógł złożyć rzeczy w należącym do niego lokum. Wiem, iż nie był radosny z powodu nowego domu, ale wydawało się to najlepsze wyjście dla całej naszej rodziny. Będzie miał zaręczoną opiekę więc nie będę się obawiać się o jego kondycję.

Całodobowa pielęgnacja osób starszych

Kiedy wróciłam do domu opieki po dwóch tygodniach mój tatuś okazał się być w dobrym humorze. Zawarł przyjacielskie stosunki z kilkoma osobami i razem czytali gazety jak i również oglądali telewizję. Wspomniał, iż rezydowanie w tym zakładzie jest dość miłe. Odbiera środki, po jakich nie odczuwa żadnych boleści natomiast pielęgniarki wydają się nader sympatyczne. Oprócz tego ma możliwość chadzać na zajęcia kulturalne natomiast po południu wychodzi na spacery do parku. Czułam, iż jest uszczęśliwiony. Obecnie mogę zdecydowanie zarekomendować ten zakład opiekuńczo-leczniczy mym koleżankom.
starsza para na polu