Blog

Białe belki i ich ergonomia

Od kąd pomnę bez ustanku doceniałam biały kolor. Nie było by nic w tym zadziwiającego, ale wymieniony kolor stale wszystkim łączył się jedynie z 1. Z brudem. Z jednej strony myśleli poprawnie, ale gdybyśmy stale patrzyli na to z tej strony, to pewnie wszystkie stroje ubierane przez nas, były by w czarnym kolorze, by zabrudzeń nie było znać.

Jako dziecko lubiłam białe ciuchy. Moja matka jednak nie była z tego powodu szczęśliwa. Ja już wówczas wiedziałam, że jeśliby kiedyś będę mieć własny dom, to wyłącznie w skandynawskim charakterze, czyli w przeważającej części na biało.
Czas dojrzałego człowieka nieoczekiwanie przyszedł nadzwyczaj błyskawicznie. Ani się spostrzegłam, już należało szukać działki i wyselekcjonować jakiś schemat domu. Z działką było łatwiej, bo jak się potem okazało rodziciele bardzo pragnęli przepisać nam działkę po babuni. Od początku nic nie gadali, a tu taka niespodzianka.
biala kuchnia
Przepisanie działki nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, albowiem każdy tak na prawdę chciał całkiem coś innego.
kominek
Z przykrością muszę stwierdzić ja zwątpiłam. Z biegiem czasu nie mogę jednak zakomunikować, że niestety, bo to było najbardziej optymalne co mogłam uczynić. Współmałżonek bardziej znał się na budowie, wiedział, w jakim miejscu są zbyteczne wydatki, co jest dozwolone ignorować i nie jest potrzebne. Jestem mu za to nadzwyczaj wdzięczna.
Praca szła, w szaleńczym tempie. Wychodzę z założenia, że jeśli ma się kapitał, to faktycznie nie ma przeszkód. Technika poszła naprzód, co niemiara spraw dzisiaj odbyło się wiele prędzej, niż na przykład dwadzieścia lat temu. Lada moment mogliśmy już zamówić okna i stopniowo organizować wnętrze.
kuchnia
Te czynności chyba zajęły najwięcej czasu. Szpachlowanie, malowanie – te operacje tak długo trwają. Za to ja posiadałam czas na namysł, czego wymagam po wnętrzu.
W sam raz nastał czas kiedy władały białe listwy warszawa, jasne ściany i jasne umeblowanie. Jeżeli mam być bezpośrednia, to już dosyć miałam tego białego, a marzenie o białym skandynawskim domku już dawno przestało się dla mnie liczyć. Ostatecznie postawiłam na funkcjonalność i na odmienne barwy, jakie okazały się bardzo ładne.
Aktualnie wiem, że gdyby moja głupota mi nie stąpiła, to pewnie wnętrze mego domu wyglądało by całkiem inaczej. Jestem sama sobie rada, że nie dałam się omotać. Następnym razem na bank przetrawiam kwestię parę razy, żeby nie dać się zaślepić. Jak to rozprawiają, nie można pochopnie podejmować decyzji i posiadają rację. Człowiek jednak trochę jeszcze niedoświadczony, musi kształcić się na błędach innych.