Blog

Pianka Icynene – krótka charakterystyka wyrobu.

W sektorze budowniczym cały czas pojawiają się innowacyjne rozwiązania technologiczne. Pewne produkty, nie do wyimaginowania do tej pory, obecnie z powodzeniem stosujemy na budowach. Przykładem może okazać się ocieplenie biurowców, co przybiera raz za razem innowacyjne odmiany. Bez względu na to czy chcemy ogrzewać ściany czy sufit to wyszukamy na zbycie artykuły, które uczynią to w tryb prosty i szybki. Co najistotniejsze dodatkowo ich cena nie masakruje, jest do dopuszczenia dla pospolitego konsumenta. 1 z takich preparatów jest pianka zwana Icynene, przy zastosowaniu jakiej zdołamy wykonać ocieplenie procedurą natryskową.

Do tej pory w specjalizacji ociepleń panowała wełna mineralna wraz ze styropianem, jednak aktualnie pojawił się dla nich nowy rywal i super, zwycięży na tym tylko i wyłącznie klient.
iycene
Wspomniana przedtem pianka charakteryzuje się wydajnością, nieduża liczba pianki ma większą wartość izolacyjną niż nieomal 2 razy większa liczba wełny mineralnej. Jest to walor, jakiego nie wolno nie doceniać. Nabywca jest coraz bardziej świadomy i dlatego także przykładamy coraz większą wagę do bezpieczeństwa i ekologii użytych przez nas artykułów. Skupmy się pierwszym wspomnianym. A więc pianka Icynene jest materiałem samogasnącym, co w dosadny sposób przeciwdziała rozprzestrzenianiu się możliwego ognia. Co istotne fabrykant pianki zapewnia, że nie znajdziemy w niej żadnych trujących związków, ani takich, które w jakiś sposób mogłyby nam szkodzić. Tryb położenia pianki (natrysk) zezwala na drobiazgowe pokrycie przestrzeni, wniknięcie w dowolną szparę, co jest wysoce prostsze niż w przypadku użycia wełny czy styropianu. Wszelki fragment dachu będzie odpowiednio izolowany. Znika dodatkowo komplikacja niedbale spasowanych komponentów jak na przykład paneli styropianowych. Pianka tworzy całość, a przy tym pracuje razem z budynkiem. Następną wartością takiego rozwiązania jest czas wykonania. Zaizolowanie powyżej stu pięćdziesięciu m2 powierzchni zajmuje mniej więcej dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to rezultat godny pozazdroszczenia. Paroprzepuszczalność i odporność na przeciągi są na nadzwyczaj wysokim poziomie, idzie bez problemu zestawiać je ze płytą styropianową czy wełną mineralną. Surowiec oddycha, a w dodatku ogranicza powiewy wiatru. Należałoby zauważyć, że wytwórca pianki zapewnia na nią aż 25 lat gwarancji, co powinno dać nam do rozmyślania. Bez liku wiadomości znajdziemy tu h2foam-lite/, pomiędzy innymi na rzecz właściwości akustycznych pianki, które dodatkowo są na gigantycznym poziomie. Jak idzie się domyśleć patrząc na porękę, jaką dostarcza producent pianki, jest ona trwała i w rzeczy samej z trudem ją zniszczyć. Co najistotniejsze zachowuje swoje właściwości izolacyjne, tak więc nie musimy się martwić, że za pięć czy 10 lat materiał zakończy realizować własne funkcje. Pianka Icynene to produkt, na który możemy zdecydowanie postawić.