Blog

Montowanie okien o czym wskazane jest wiedzieć?

Montowanie okien to bardzo ważny moment w czasie budowy budynku mieszkalnego. Z jednej strony jest to „zamknięcie domu”, jaki ma już dach, wejście i na końcu okna. Z drugiej posiadamy świadomość owego, że wyselekcjonowane okna zostaną z nami przez wiele lat, więc boimy się o ich właściwy montaż. By uniknąć rozczarowań powinniśmy zrobić użytek z kilku dorad, które znacznie zmniejszą zagrożenie problemów. Po pierwsze zadbajmy o to, by zatrudnić renomowaną i kompetentną firmę, która będzie trudnić się montowaniem. Jest to nadzwyczajnie ważne, gdyż nawet najlepsze okna nie będą się dobrze sprawować, gdy zostaną koszmarnie zamontowane. Powinno się również zadbać o miejsce łączenia okna ze ścianą. Musi być ono szczelne i silnie przytwierdzone w przeciwnym przypadku będzie to miejsce, przez które będziemy marnować astronomiczne wielkości ciepła. Ważne jest również umiejscowienie montażu okna.

Winnyśmy zwrócić atencję na to czy okaże się ono umieszczane w ścianie jednowarstwowej czy z dwoma warstwami, ponieważ rozstrzyga to o umiejscowieniu okna biorąc pod uwagę grubość ściany. Brygada montażowa jest zmuszona niesłychanie ściśle ustawić okno, w ten sposób by nic nie blokowało jego zamykanie i otwieranie.
brama
Jest to bardzo ważne, gdyż niewątpliwie okno używamy niezwykle regularnie, więc nawet malutkie przycieranie czy blokowanie się będzie bardzo drażniące. Skierujmy również adnotację na to, jaki sposób montażu okna wybrała brygada – bezpośredni czy przy zastosowaniu specjalnych wsporników. Ten 1 poprawny jest do ścian z jednej warstwy, drugi do ścian 2- i trójwarstwowych. Do wykonania solidnego uszczelnienia okna w miejscu powiązania ze ścianą nie starczy sama pianka, trzeba sięgnąć do specyficznie do tego przeznaczonych steropianów. Dostarczmy również uwagę na to w jaki sposób zaangażowani przez nas specjaliści postępują z samym oknem. Jest to nadzwyczaj ważne albowiem nagminnie spotyka się brygady montażowe, które w ogóle nie respektują towaru oddanego do zamontowania.
ocieplony dom
Nie pożądamy przecież, aby nowiusieńkie okna zostały porysowane bądź, co gorsze, obite. Bardzo dobrym rozstrzygnięciem jest zatrudnienie brygady montażowej zalecanej przez producenta lub hurtownika okien. Częstokroć takie firmy posiadają własnych ludzi zajmujących się montażem. Nie powinniśmy się w owym czasie zastanawiać tylko natychmiast decydować się na ich angaż. Dodatkowo sam wytwórca winien być wypróbowany, spróbujmy poznać go jak najprzyzwoiciej, przykładowo przez jego www – http://www.oknaoptimus.eu/o-firmie – na jakiej ewidentnie znajdziemy od groma wiadomości. Jest to istotne gdyż im lepsze jakościowo okna tym większe prawdopodobieństwo, że ich montaż odbędzie się banalnie. Głównie nie obawiajmy się montażu, selekcjonując solidną firmę, na pewno wszystko odbędzie się łatwo.