Blog

Pełnoletni ludzie w świecie zabaw

Rzeczywistość zabawek trudno zrozumieć komuś kto nie posiada dzieci. O tym, jak olbrzymi jest to rynek i jak istotne obroty mają zarazem fabrykanci jak hurtownicy zabawek niech świadczy fakt, że faktycznie żadna większa powierzchnia handlowa nie może obejść się bez stanowiska z towarami przeznaczonymi dla dzieci.

Mnogość ekspozycji w takich miejscach przyprawia o ból czaszki – wiele zabawek nie istniało w okresach młodości aktualnych rodziców, przez co, przynajmniej w pierwszym czasie rozwoju dziecka, mogą mieć oni kłopot z zdążeniem za panującymi w tej specjalności nurtami.
deska
Producenci zabawek wyprzedzają się nie tylko jeśli chodzi o ceny i właściwość produktów, ale także zupełnie nowe wynalazki. Weźmy sprawę tak elementarną, jak co kupić na komunię chłopcu. Zegarek? Laptop? Deskorolka elektryczna? Rolki? opcji jest bezmiar. Podarek nie powinien być ani za drogi, ani za tani, a do tego winien trafić w gusta młodego człowieka.

Żeby osiągnąć ten cel winnyśmy z nim jak najczęściej prowadzić rozmowę i cierpliwie obserwować zarówno jego samego, jak i kumpli. Popatrzmy, jak reaguje w sklepie z zabawkami, zwróćmy uwagę, czy większe zainteresowanie demonstruje sprzętem sportowym, czy przykładowo rozgrywkami komputerowymi (komentarz – jedno wcale nie wyklucza pozostałego).
Pamiętajmy jednak, żeby nie spełniać wszelkiej zachcianki dziecka i nie bać się przeciwstawiać się, gdy zabawka jest za droga lub po prostu niebezpieczna. Pięciolatek raczej nie powinien podróżować na deskorolce. Co do starszaków – dla nich oczywiście ten sport także może być groźny, ale nie wolno dziecka w całości ochronić przed zadrapaniami czy urazami, więc jeśli nadzwyczaj tego chce – pozwólmy mu przynajmniej spróbować.

Rodzice nierzadko wybierając gadżety dla dziecka czynią to tak, jakby sami mięli się nimi potem bawić. Nie ma w tym nic złego, póki dzielimy z dzieckiem zamiłowania. Jeżeli nie – będziemy musieli po prostu prędzej otworzyć się na to, co ma do wyrażenia.