Blog

Wzorowa metoda termoizolacji

W minionych latach metoda termoizolacji bazującej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz znacznie większą wziętość. Nie ma w tym nic ekscentrycznego, albowiem metoda ta znamionuje się licznymi atutami,

których trudno nie ocenić, takimi jak niesłychanie wysoka odporność na szkodliwe chemiczne czynniki, możliwość aplikacji nawet w ekstremalnych warunkach cieplnych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), niemalże zerowa skłonność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków łączących się z jej zastosowaniem oraz wiele innych.

Przeznaczenie

Piankę poliuretanową jesteśmy w stanie zastosować wewnątrz pomieszczeń, na murach oraz suficie, zewnętrznie (na dachach), jesteśmy w stanie też użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez wypełnienie pianką jej pustych szczegółów (taka pianka ma obowiązek być jednak o wiele o wiele bardziej odporna na ściskanie aniżeli inne jej postaci). Pianka poliuretanowa rewelacyjnie sprawdza się też w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam właściwej jakości?

Wzniosłej formy pianka poliuretanowa winna znamionować się przede wszystkim solidnością, szczelnością oraz wysoką wydajnością. Jej przeznaczenie prócz izolacji termicznej powinno dodatkowo zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz miłym dla oka efektem wzrokowym (oczywiście przy umiejętnym naniesieniu). Ma też wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych powierzchni. To niesłychanie istotne jeżeli chodzi o trwałość izolacji, albowiem w pustych przestrzeniach ma prawo pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większa część podmiotów używających piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje też swoim konsumentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na właściwości tego materiału należyte firmy są w stanie sobie na to zezwolić oraz jeżeli usługodawca nie pragnie udzielić nam gwarancji – powinno to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego towaru. Na izolacji nie należałoby oszczędzać – jeżeli jest ona przyzwoicie wykonana zezwoli nam to przez lata ustrzec się remontu oraz powiązanych z nim wydatków.

Więcej wiadomości na ten temat odszukasz: